Номер 14 Бейлър се събира във 2-ро полувреме за победа с 81-72 над новодошлите от Големите 12 № 18 BYU
AP News | 2024-01-10 | 06:56:21

УАКО, Тексас (AP) — Джалън Бриджис отбеляза 17 от своите 25 точки след полувремето като 14-ия Бейлър се събра от дефицит от девет точки, за да победи номер 18 BYU 81-72 във вторник вечерта.

Джа'Кобе Уолтър добави 16 точки за мечките, а Лангстън Лав имаше 15, включително няколко тройки през второто полувреме и две наказателни удара 54 секунди преди края, след като треньорът на BYU Марк Поуп беше повикан за технически фал.

Бейлър (13-2, 2-0 Big 12) спечели първия си конферентен мач в новия Foster Pavilion, седмица след кръщаването на сградата с победа с 98-79 над Корнел.

Спенсър Джонсън и Тревин Кнел имаха по 15 точки за BYU (12-3, 0-2), новак от Големите 12 този сезон. Далин Хол отбеляза 13.

BYU имаше най-голямата си преднина, след като последователните 3 секунди на Knell направиха 45-36 малко повече от две минути след второто полувреме. Бейлър отговори с поредица от 10-0, излизайки напред след тройка на Лав с 14:12 до края, което започна поредица от седем промени в преднината в рамките на само две минути.

Кугарите имаха последната си преднина, след като Джонсън отбеляза 3 секунди с разлика от една минута. След това Бейлър отбеляза седем точки за малко повече от минута, включително пропускане на Бриджис, за да удължи серията си от осем последователни точки, преди Джейдън Нън да има пропуск, за да изведе Мечките напред и да останат на 58-57.

Уолтер имаше 12 точки на полувремето, включително хубав кош при 1:01 оставащо време за преднина от 32-31. Но изключителният първокурсник бързо получи техническа грешка, след като каза нещо на скамейката на BYU.

Кугърс завършиха полувремето с резултат 8-1, като Джаксън Робинсън изпълняваше както технически наказателни удари, така и 6 фута- 11 център Али Халифа удря 3, когато задържаха притежанието. BYU приключи с Робинсън, който караше за пасаж, докато беше фаулиран 1,1 секунди преди края и добави наказателното хвърляне за преднина от 39-33 на полувремето.

BYU: Cougars спечелиха последните си четири мача между Топ 25 противника. Те идваха след загуба от Синсинати в първия си мач от Big 12, когато опитаха да вкарат 46 тройки. BYU постигна 9 от 24 от далечно разстояние срещу Бейлър.

Бейлър: След като стреляха най-лошо за сезона с 42,5% от полето при победа в продължения на Оклахома Стейт, Мечките отново бяха извън целта. Те пропуснаха шест от първите си седем удара. Това включва два вътрешни пропуска от Ив Миси, 7-футовият първокурсник от Камерун, който стреля 8 за 8 в първия мач във Фостър Павилион миналата седмица. Baylor завърши на 43,1% (25 от 58) само след като направи повече от половината си удари след полувремето.

BYU тръгва по-на изток, за да се изправи срещу другия новодошъл от Big 12 UCF в събота.

Бейлър отново е у дома в събота вечер, за да играе със Синсинати, още един от четиримата новодошли от Големите 12.